یک سنگ شگفت انگیز و خوردنی

سنگ‌ها یکی از کم‌ارزش‌ترین چیزهایی هستند که در طبیعت می‌توان پیدا کرد و ما به آسانی از کنار آنها می گذریم و گاهی لگدی هم به آنها می‌زنیم اما برخی از همین سنگ‌های بی‌ارزش گاهی از شگفتی های روی زمین به شمار می‌روند.

“Pyura chilensis” گونه ای سنگ شگفت است که در سواحل شیلی به گونه ای فراوان وجود دارد. این سنگ‌ها در ظاهر بسیار بدچهره و شاید بی‌ارزش باشند اما اگر از وسط باز شوند تازه زیبایی و اسرار پنهانشان را نشان خواهند داد.

این سنگ در واقع یک موجود دریایی است که تنها از آب دریا تغذیه می‌کند و گوشتی قرمز رنگ دارد. قسمت سنگی بدنش نیز برای محافظت از این گوشت است. در شیلی گوشتی که در میان این سنگ وجود دارد را به عنوان یک غذای گران و البته خوشمزه سرو می‌کنند.

این موجود عجیب با نام “سنگ زنده” نیز شناخته می‌شود چرا که محققان به این نکته رسیده‌اند که این سنگ در اصل یک جاندار است و حتی در بدنش خون نیز دیده شده است. در نگاه اول هیچ‌کس متوجه زنده بودن آن نخواهد شد چرا که با سنگ‌ها هیچ فرقی نمی‌کند.

این موجود دریایی این روزها در شیلی پرورش هم داده می‌شود ولی در سواحل نیز به راحتی می‌توان آنها را پیدا کرد. بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند در گذشته زیستگاه این موجود کف دریا بوده است که به مرور به ساحل آمده‌اند.

sange-khordani1

sange-khordani2

منبع: سایت خبری شنیدنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *